Kelionė į Matthias Bažnyčią – Budapeštas

Matthias Bažnyčia yra viena iš gersiausių bažnyčių Budapešte ir unikaliausių bažnyčių Europoje.

Ji Įsikūrusi virš Budos pilies kalvos.

Apgaubta mistikos ir paslapčių bei lobių bažnyčia turi kvapą gniaužiantį interjerą, įkvėptą iš orientalizmo ir romantiško istorizmo.

Jos mistiškai egzotiška atmosfera, susieta su neogotikinėmis savybėmis, skiriasi nuo bet kurios kitos bažnyčios visame pasaulyje

Matthias Bažnyčia yra visiškai skirtingas kūrinys daugelio tipiškų bažnyčių, prasidedančių viduramžiais atžvilgiu. Būkite pasirengę būti nustebinti.

Šimtmečius bažnyčia buvo naudojama kaip Vengrijos karalių karūnavimo bažnyčia, o taip pat daugiau kaip 150 metų Turkijos osmanų valdoma mečetė, kuriai priklausė pranciškonai, jėzuitai.

Bažnyčios interjeras

Įėję į bažnyčios sritį patirsite vieną iš labiausiai jaudinančių šiltų derinių: žiburiai, šešėliai ir spalvos su oranžiniais, rudais, auksiniais užaugintomis freskomis, pasiekiančios nuo grindų iki lubų. Gražūs stikliniai langai, toli siekiančios arkos – puiki išlaikyti viduramžių laikų likučiai.

Koncertai bažnyčioje

„Matthias“ bažnyčia yra ne tik viena iš didžiausių lankytinų vietų ir viena iš labiausiai romantiškų vietų, kurias galima pamatyti Budapešte, bet ir puiki vieta klasikiniams koncertams.

„Matthias“ bažnyčios koncertai paprastai yra prieinami kas mėnesį per metus už prieinamą kainą (bilietai yra nuo maždaug 13 eurų).

Koncertus teikia viena iš labiausiai žinomų ansamblių Vengrijoje: Vengrijos Virtuozų kamerinis orkestras.

Ekskursijos bažnyčioje

Nepamirškite prieš keliaujant iš anksto užsisakyti bilietus į ekskursijas vykstančias bažnyčioje. Tam kad gautumėte daugiau įžvalgų apie šios gražios atrakcijos istoriją ir paslaptis – ekskursija yra būtina.

Pėsčiųjų kelionė apima vizitą viduje Matthias bažnyčioje, kur galite pamatyti iždą arba vaikščioti iki didžiojo bokšto, kad pamatytumėte dar geresnį vaizdą.

Ekskursija baigiasi kavos ir pyrago skanavimu gražioje kavinėje „Buda“ pilyje.

Kelionė į bažnyčią:

Keliauti į bažnyčią galite įvairiais būdais iš Lietuvos. Daugybė kelionių agentūrų planuoja ekskursijas į Budapeštą ir į Matthas bažnyčią taip pat.

Kitas variantas yra mikroautobusų nuoma – tai visiškai nepriklausomas kelionės būdas jums ir jūsų šeimai. Keliaujant mikroautobusu galėsite nevaržomai susidėlioti maršrutą ir praleisti laiko Matthias bažnyčioje tiek, kiek panorėsite.

Na ir kitas būdas yra automobilių nuoma su vairuotoju. Tai yra ganėtinai brangus malonumas, tačiau kelionė bus itin patogu ir greita.

Vienaip ar kitaip, jeigu jus domina istorija ir architektūra – Matthias bažnyčia yra vienas iš statinių, kurį pamatyti yra rekomenduotina.