Radikali krikščionybė

Naujausias dalykas šiuolaikinėje krikščionybėje yra „radikali krikščionybė“. Apie šį terminą vis netyla kalbos, tad mes truputį panagrinėsime tam tikrus atsiliepimus ir diskusijas šia tema.

Nuo krikščioniškiausių bestselerių visame pasaulyje, sąrašų iki programų, esančių bažnyčiose, krikščionims sakoma, kad Jėzus buvo „radikalus“ ir kad jie turėtų atsisakyti „viduriniosios klasės“ „vidutiniškumo“ ir pradėti padėti vargšams visuomenėje (tokios minties laikos „Radikalios krikščionybės sekėjai“)

Bet kuo tai skiriasi nuo tiesiog liberalaus protestantizmo? Mes kuo toliau, tuo mažiau visuomenėje girdimi apie Evangeliją. O iš esmės, tai yra, Kristus ant kryžiaus, kuris ten pateko dėl nusidėjėlių.

Kitaip tariant, radikalūs pranešimai vis dažniau ir dažniau gali išlįsti į viešumą ar persikelti knygų pavidalu. Iš esmės knygos turi skirtingus teologinius ir pastoracinius skirtumus, tačiau jų retorikos jėga juda ta pačia kryptimi.

Matthew Lee Anderson savo straipsnyje „Štai ir ateina radikalai“ (ang. Here Comes the Radicals) – nuoroda čia, įkvėpė ir išnaudojo plačiai paplitusį nepasitenkinimą daugelio amerikiečių, vidutinės klasės gyventojų, kurių gyvenimo būdas ir krikščionybė lengvai sutampa. Šie ganytojai negali daug ką pasakyti apie Bibliją ar Jėzų, bet jų pranešimas apie mus pakankamai sako.

Pamirštamos vertybės

Dauguma žmonių žiūri savęs, vaikosi greitos šlovės, visur tik pinigai, investicijos, noras greitai praturėti užsidirbti internetu ir kt. Tačiau dauguma mūsų pamiršta kokia yra mūsų paskirtis šioje žemėje.

Trumpa dalis iš pranešimo:

„Dovydo Platto pranešimo centre yra jo teiginys, kad mes klaidingai pavertėme „radikalų Biblijos Jėzų į patogų 21-ojo amžiaus amerikiečių kultūros Jėzų“.

Jis įspėja, kad savigarbos kultūra ir savarankiškumas ir mūsų individualizmas, materializmas ir universalizmas apakino mus į plačiai paplitusį pasaulinį skurdą.

Skamba logiškai, tiesa?

Plattas (radikalų autorius) nėra vienintelis, kuris bando susigrąžinti griežtesnį supratimą apie Evangelijos poreikius.

Prieš šešerius metus Shane Claiborne pristatė paprastus radikalus. Jo knyga „Neaiški revoliucija“ siūlo kritiką, panašią į radikalų, nors ir su politiniu dėmesiu, kuris apima aiškesnį amerikietiškumo atsisakymą (Platto paties darbas turi užuominų apie tai) ir pacifistinę smurto kritiką.

Iš esmės radikalaus judėjimo herojai yra kankiniai ir misionieriai, kurių istorijos tikrai įkvepia, kartu su šeimomis, kurios aukoja vaikus. Vis dėlto pakartotinis radikalus tikėjimo portretas pabrėžia ne tokius įspūdingus, dažnai nuobodu ir per daug anoniminius elementus, kurie sudaro didžiąją dalį krikščioniškojo gyvenimo.

Taigi, reikia suprasti, kad norint būti mylimu krikščioniu reikia sekti Dievo kelią. Mes suprantame, kad dėl mūsų nuodėmių mes buvome atskirti nuo jo buvimo ir nusipelnome nieko, bet tik jo rūstybės.

Mes turime suvokti kiekvieną krikščioniškojo gyvenimo momentą – nuo normalios dvasinės disciplinos iki radikalaus Biblijos atsidavimo – kurį skatina Dievas, kuris ne tik siekė mums malonės praeityje, bet taip pat suteikiame mums malonę dabartyje ir atiduosime mums nepriekaištingą malonės garantiją ateityje.

Taigi rašytojas Plattas gali pasakyti, kad visi ortodoksai krikščionys gali išties džiaugtis.