Kaip pasirinkti naują bažnyčią?

Kokie yra Biblijos kriterijai, kuriuos reikia žinoti svarstant pasirinkti naują bažnyčią savo šeimai?

Leiskite palyginti naujos bažnyčios paiešką su naujo namo paieškomis.

Ieškodamas namų, žmonės paprastai klausia, kiek tai kainuoja? Ar jis pakankamai didelis, kad atitiktų mūsų šeimos poreikius? Kaip gerai jis pastatytas? Kokia kaimynystė? Ar ji turi šiltą ir jaukią atmosferą? Ar tai pritraukia svetingumą? Panašiai yra ir  renkantis bažnyčios namus, reikia atsižvelgti į jo įkūrimą, struktūrą, funkciją ir aplinką.

Prieš svarstydami tuos svarbius komponentus, supraskime, kad nė viena bažnyčia nebus tobula.

Kai kurios vietinės bažnyčios gali atrodyti puikios būklės, o kitos yra akivaizdžiai paleistos. Tačiau bažnyčioje daugelis tarsi patenka į kitą vietą. Taip pat reikia įvertinti, kaip jūs ir jūsų šeima reaguoja į naują bažnyčią…

4 Komponentai

Yra keturi pagrindiniai komponentai, kurie sudaro stiprus vietos bažnyčios pagrindą:

Tinkamas Šventojo Rašto vaizdas.

Išnagrinėję galimai naujus bažnyčios namus, atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, kaip ji žiūri į Bibliją.

Ar tiki, kad Biblija yra vienintelė tikėjimo ir praktikos taisyklė (2 Tim 3:16; 2 Pet.1: 20-21)

Dėmesys Biblijos mokymui ir pamokslai.

Stebėkite, kokie skelbiami pamokslai.

Ar jis iš esmės yra pasakojimas ar evangelizmas? Ar pagrindinė mintis kartojasi išgelbėjimo žinučių kiekvieną savaitę arba yra tikintieji šeriami iš Žodžio (Apd 20:27; 1 Tim 4: 13-16; 2 Tim 4: 1-5)?

Doktrininis garsumas.

Kaip tik patikrinsite pamato tvirtumą, turėtumėte ištirti bažnyčių, kuriose lankotės, doktrininę poziciją.

Kur jie stovi tokiuose esminiuose krikščioniškojo tikėjimo klausimuose kaip pirmojo gimimo ir Jėzaus Kristaus Dievybės dievai?

Žmonijos nusikaltimas; Kristaus prikalimas ant kryžiaus; Jo mirtis, laidojimas ir kūno prisikėlimas; išgelbėjimas malone vien tik tikėjimu; prisikėlimo.

Doktrininė praktika.

Stebėkite, ar bažnyčia praktikuoja doktrinas, kurias ji teigia tikintiesiems ir mokantiems.

Kaip Jokūbas sakė bažnyčiai: „Būkite tikri žodžiais, o ne tik garsai, kurie meluoja“ (Jokūbo 1:22; Lk 6, 46; Jn 13, 17).

Struktūra

Kai būsite patenkintas pagrindiniais bažnyčios aspektais, turėtumėte pažvelgti į jos struktūrinius elementus.

Vietos bažnyčios struktūriniai komponentai teikia ne tik savo jėgą, bet ir diktuoja savo ministerijos charakterį ir kryptį.

Šie komponentai apima:

Bažnyčios valdžią.

Sužinokite, ar bažnyčios vadovai veikia pagal Naujojo Testamento principus (1 Tim 3: 1-13; 5: 17-20; Titus 1: 4-9; Ezb. 13: 7, 17). Ar jie supranta, kad Kristus yra Bažnyčios vadovas ir Jo troškimas valdyti savo bažnyčią per daugybę dieviškų vyrų (Ef 1:22, 4:15, 5:23, 1:18, 1 Kor 11). : 3)?

Pažyma apie įsakymą.

Bažnyčios tarnyba, įskaitant jos tarnybas, mokymą ir administravimą, turėtų turėti akivaizdų įsakymą. Kai kuriose bažnyčios tarnybose yra tiek daug planavimo trūkumų, kaip ir namai su blogai apgalvotais grindų planais. Kai kurios bažnyčios elgiasi su Viešpaties ištekliais ir dirba taip atsitiktinai, kad gina Kristaus vardą. Kaip Paulius sakė kalbėdamas apie bažnyčią: „Tegul viskas vyksta tinkamai ir tvarkingai“ (1 Kor 14:40).

Funkciniai tikslus ir uždarvinius.

Kai tyrinėjate naują bažnyčią, sužinokite, ar vadovybė nustatė kokius nors tikslus. Ar bažnyčia planuoja būsimą pažangą ir kryptį? Ar ji atsižvelgia į konkrečius būdus, kaip pasiekti šiuos tikslus? Dauguma bažnyčių modernizuojasi, diegia technologijas ir siekia pritraukti daugiau jaunimo, kuria internetinius tinklapius, seo paslaugos tampa pagrindiniu reklamos įrankiu ir t.t.

Kaip Paulius, mes, bažnyčia, turime „veikti taip, kaip ir be tikslo“ (1 Kor 9:26).

Dydį.

Pirkdami namus, kai kurie žmonės nori šilumos ir paprasto nedidelio namo ramybės lauke.

Kiti labiau linkę gyventi didesnėje miesto teritorijoje. Tas pats pasakytina ir apie bažnyčios dydį.

Kai kurie krikščionys mėgsta dalyvauti didelėje miesto tarnyboje su šimtais ar net tūkstančiais žmonių. Kiti jaučiasi prarasti tokios ministerijos apimtį ir gerokai geresni už mažesnę bendruomenę. Vėlgi, norint surasti savo nišą Kristaus kūne, jūsų gyvenime reikia vadovauti Šventai Dvasiai.


Naudingi straipsniai:

Ar tikėjimas Dievu ir Mokslu yra įmanomas?

Jėzaus draugija arba Jėzuitai

Karmelitai ir Brolijų Veikla